Omlouváme se za dočasně omezený provoz webových stránek způsobený reorganizací

 internetové propagace města Ostrova.

 
 

Vítejte na stránkách klášterního areálu v Ostrově.

 „Posvátný okrsek“ prozřel po rekonstrukci do krásy. V jeho zdech na vás čeká duch raného baroka, který vítá své obdivovatele i dnes v naší uspěchané době. Poutníkům, kteří se zde zastaví, nabízí vzpomínku na staré časy, výstavy a koncerty potěší oči, uši i pohladí na duši.
 Klášter piaristů šířil vzdělání, dnes nabízí poznání. Klášterní areál vítá jak návštěvníky církevních památek, tak zájemce o historii a kulturu.
V prostorách klášterního areálu si můžete prohlédnout historické exponáty s odborným historickým výkladem, podívat se na muzeum ostrovského porcelánu a také si vychutnat vizuální zážitek při našich výstavách či pohladit duši líbeznou hudbou linoucí se mezi zdmi klášterního kostela.
Neváhejte a přijďte se na nás podívat.
 

PROHLÍDKOVÉ OKRUHY

 

 OTEVÍRACÍ DOBA:

 

ÚNOR - DUBEN

 

ZAVŘENO

 

V prostorách klášterního kostela Zvěstování Panny Marie se pro vás

připravuje nová výstavní expozice.

O znovuotevření klášterního areálu budete včas informováni.

 

 

 

 

ZVEME VÁS NA NOVOU EXPOZICI:

V sakristii klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Ostrově je otevřena první část stálé expozice „Sakrálních předmětů západního Krušnohoří a Ostrovska“.
Expozice vznikla ve spolupráci s Římsko-katolickou farností Ostrov, dále Galerií umění Karlovy Vary, p.o., Karlovarského kraje, Muzea Karlovy Vary, p.o., Karlovarského kraje a zápůjčkami předmětů od soukromých majitelů.
Ve výstavních prostorách najdete např. překrásně umělecky zpracované monstrance z Božího Daru, Jáchymova, Perninku, dále ciboria, kalichy s patenami z Hroznětína, lidové podmalby, lidové polychromované řezby, liturgické potřeby ze 17. – 1. pol. 20. století, ornát ostrovského faráře z poloviny 19. století.  
Vystavena je i faksimile Ostrovského kodexu (Schlackenwerther Codex) ze 14. století, který vznikl na dvoře Karla IV. Neméně zajímavá je i Kniha věřících z kostela sv. Maří Magdaleny z Boru z 18. století.
Expozice není ukončena, bude v jarních měsících roku 2019 doplněna o další exponáty.

 

 

DEUTSCH                                                       ENGLISH

Aktuality

PŘIJĎTE SI ZAHRÁT NA KOVOVÝ KLAVÍR

09.08.2018 16:37
https://vary.idnes.cz/ostrov-klasterni-areal-kovarsky-klavir-f0n-/vary-zpravy.aspx?c=A180808_419441_vary-zpravy_pkz

PROHLÍDKA KLÁŠTERNÍHO AREÁLU S TOULAVOU KAMEROU

11.06.2018 16:39
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/218562221500023/video/625772

SERIÁL O KRAJI- ZANIKLÝ OSMÝ DIV SVĚTA

01.06.2018 16:40
https://www.stream.cz/toulky-karlovarskym-krajem/10025596-ostrov-na-suchu-zanikly-osmy-div-sveta

video

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

31.01.2013 15:23
Nakoukněte na Klášterní areál prostřednictvím virtuální prohlídky ZDE

KLÁŠTERNÍ AREÁL

31.01.2013 14:21
Přijměte naše pozvání a nahlédněte prostřednictvím krátkého videa ZDE  

 

 

 

 

Vítězství Klášterního areálu v Ostrově v soutěži Stavby Karlovarského kraje

V pátek 7. června 2013 v 16:00 bylo ukončeno veřejné internetové hlasování 13. ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje, ve kterém jste mohli od 13. května hlasovat pro nejlepší stavbu, projekt a zachráněnou památku Karlovarského kraje. V tento den byly také na slavnostním večeru Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje vyhlášeny výsledky odborného i veřejného internetového hlasování. V internetovém hlasování veřejnosti v kategorii  „Zachráněná památka Karlovarska" získal nejvíce hlasů (1.147) Klášterní areál Ostrov.

 

Ostrov byl loni na stupních vítězů hned dvakrát. Využití Paláce princů v Ostrově pro městskou knihovnu tehdy nejvíce ohodnotila odborná porota i veřejnost. "Jsem rád, že historické budovy mohou v klášterním centru sloužit lidem, kteří v nich bydlí," uvedl starosta Ostrova Bc. Pavel Čekan.

 

 

Děkujeme všem, kteří se podíleli na vítězství Klášterního areálu v soutěži staveb Karlovarského kraje. Vašich hlasů si velice vážíme. Dům kultury - Klášterní areál
 

Výsledky si můžete prohlédnout na:

www.stavbykarlovarska.cz/cz/aktuality/vysledky-souteze-stavby-karlovarskeho-kraje-2013-2982

Zdroj: https://vary.idnes.cz/zatracovany-pavilon-karlovarske-nemocnice-ovladl-krajskou-stavbu-roku-1a7-/vary-zpravy.aspx?c=A130610_1938680_vary-zpravy_pl

 

 

Jedinečný a nezapomenutelný zážitek plný překvapení....Více o prohlídkách, jednotlivých okruzích a cenách naleznete ZDE.

Historické fotografie