Soutěž - Baroko všemi smysly v Karlovarském kraji 2017

Navštivte barokní místa a vyhrajte.

Putujte s Karlovarským krajem po barokních místech regionu. Zapojte se do soutěže s barokními místy a zúčastněte se slosování o zajímavé ceny.

Na vybraných místech jsou k dispozici soutěžní samolepky.

 

Soutěž probíhá v termín od 1. června do 30. září 2017.

Soutěžní místa:

Státní zámek Valeč - infocentrum Prádelna (současné také pokladna  zámku), otevřeno denně kromě pondělí

Posvátný okrsek Ostrov - Infocentrum v areálu Posvátného okrsku, otevíracací doba: úterý - neděle 9:30 - 12:30 hod.; 13:00 - 18:00 hod.

KAPLE NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE TEPLÁ - PŘÍSTUPNÁ VEŘEJNOSTI POUZE V PÁTEK A NEDĚLI  OD 10,00 – 15,00 HOD. ČERVEN – ZÁŘÍ 2017.

Poutní areál Maria Loreto ve Starém Hrozňatově

Areál probošství Chlum Svaté Maří - poutní areál je přístupný. Nejlepé po předchozí telefonické domluvě - 352 682 891

Sloup Nejsvětější trojice Karlovy Vary - Infocentrum města Karlovy Vary, Lázeňská 14, Pondělí - pátek od 8:00 - 18:00 hod.

Kostel sv. Máří Magdalény v Karlových Varech - Interiér kostela je přístupný denně od 9:00 - 17:00 hod.

Mariánské Lázně - Kolonáda - Infocentrum města Mariánské Lázně, denně od 9:00 - 18:00 hod.

Více informací získáte na webovém portálu www.zivykraj.cz v sekci baroko.

Vítězství Klášterního areálu v Ostrově v soutěži Stavby Karlovarského kraje

V pátek 7. června v 16:00 bylo ukončeno veřejné internetové hlasování 13. ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje, ve kterém jste mohli od 13. května hlasovat pro nejlepší stavbu, projekt a zachráněnou památku Karlovarského kraje. V tento den byly také na slavnostním večeru Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje vyhlášeny výsledky odborného i veřejného internetového hlasování. V internetovém hlasování veřejnosti v kategorii  „Zachráněná památka Karlovarska" získal nejvíce hlasů (1.147) Klášterní areál Ostrov.

 

Ostrov byl loni na stupních vítězů hned dvakrát. Využití Paláce princů v Ostrově pro městskou knihovnu tehdy nejvíce ohodnotila odborná porota i veřejnost. "Jsem rád, že historické budovy mohou v klášterním centru sloužit lidem, kteří v nich bydlí," uvedl starosta Ostrova Bc. Pavel Čekan.

 

Photo: Eliška Failová

 

Děkujeme všem, kteří se podíleli na vítězství Klášterního areálu v soutěži staveb Karlovarského kraje. Vašich hlasů si velice vážíme. Dům kultury - Klášterní areál
 

Výsledky si můžete prohlédnout na:

www.stavbykarlovarska.cz/cz/aktuality/vysledky-souteze-stavby-karlovarskeho-kraje-2013-2982

Zdroj: https://vary.idnes.cz/zatracovany-pavilon-karlovarske-nemocnice-ovladl-krajskou-stavbu-roku-1a7-/vary-zpravy.aspx?c=A130610_1938680_vary-zpravy_pl